Aris Elazığ

Genital Bölge Epilasyon

Genital bölgede yani özel bölgede görülen tüylenme durumu kendine has bir takım estetik sorunlara yol açabilirken; aynı esnada hijyen sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Ağda, traj, epilatör ya da tüy dökücü gibi klasik yöntemler ile bu tüylenme sorunu ortadan kaldırılmak istenilirken uğraştırıcı, zahmetli ve kalıcı uygulamalar olmaması nedeni ile kişilerin tüylenme problemini tümü ile ortadan kaldırıcak kalıcı yöntemlere yönlenmesi kaçınılmaz olmaktadır.

genital-bölge-lazer-epilasyon-736x466.jpg

Genital bölgedeki kıllarının zahmetli ve uğraştırıcı yöntemler yerine daha etkili ve kalıcı uygulamalar ile büyüme özelliklerinin yitirilerek daha hijyenik ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayan yöntemler içerisinde Genital Bölge Lazer Epilasyon tedavisinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu tedavi, lazer ışınlarının yalnızca kıl köklerini hedef alarak bu kıl foliküllerinin yapılarının bozulması ile etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Bunun sonucunda da büyüme özelliğini yitiren kıllar dökülerek daha pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Yalnızca kıl kökünü hedefleyerek özel bölge temizliğini uzun vadede kalıcı etkiler ile sağlayan lazer epilasyon tedavisi öncesinde cilt tipi, kıl yoğunluğu ve kıl karakteri gibi parametreler doğrultusunda oluşturulacak seans süreleri ve aralıkları hakkında bilgi almak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışlarının yapılmasına olanak sunabilirsiniz.

Özel bölge lazer epilasyon tedavileri hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, kullanılan cihazları ve teknolojik sistemleri öğrenmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak veya Genital Bölge Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Aris Elazığ

Genital Bölge Lazer Epilasyon Tedavisi Zararlı Mıdır?

Genital bölgedeki kıllardan kalıcı olarak kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon tedavisi öncesinde pek çok kişinin bu bölgenin hassasiyeti ve yumurtalık ve rahim gibi iç organlara yakınlığı açısından risk taşıyıp taşımadığı hususunda çekinceleri olduğunu görülebilmektedir. Ancak lazer epilasyon tedavisinin yalnızca kıl kökünü hedef alan bir ışık tedavisi olduğu bilinmelidir.

Lazer ışınları vücutta yayılmadan yalnızca uygulanmış olduğu bölgedeki kıl folikülleri tarafından emilerek reaksiyon göstermektedir. Bunun sonucunda da Genital Bölge Lazer Epilasyon vücutta ya da genital bölgeye yakın iç organlarda herhangi bir zarar teşkil etmeden kıl köklerinin yapılarının bozulmasını sağlayarak tüylenme probleminin önüne geçmektedirler.

Bir diğer merak edilen ve araştırılan konu ise lazer epilasyon tedavisinin kısırlığa yol açıp açmadığı ile ilgilidir. Yukarıda da ifade edildiği gibi lazer epilasyon ışınları kıl köklerini hedef alabilmek için cildin yalnızca birkaç milimetre derinliğine inmektedir. Bu ışın derinlikleri hedef kıl köklerini geçmemesi ve iç organlara ulaşmaması sebebi ile yumurtalıklara zarar vermemekte; kısırlığa yol açmamaktadır.

Aris Elazığ

Genital Bölge Lazer Epilasyon Tedavisinde Kullanılan Cihazlar

Lazer epilasyon tedavileri içerisinde kullanılan cihazlar cilt tipi, cilt rengi, kıl kalınlığı, kıl yoğunluğu, uygulama bölgesinin genişliği, cilt ve kıl köklerinin test atışlarına vermiş olduğu yanıtlara göre tercih edilmektedir. Ancak Genital Bölge Lazer Epilasyon tedavisinde tercih edilen cihazlar bölgenin diğer vücut bölgelerine kıyasla oldukça hassas yapıda olması nedeni ile farklılık gösterebilmektedir. Bu amaçla genel olarak ağrı ve acı hassasiyetini en düşük seviyeye çeken Buz Lazer Epilasyon teknolojisinden yararlanıldığını ifade etmek mümkündür. Ancak, yukarıda da ifade edildiği gibi lazer epilasyon tedavisinden belirlenen seans süresi ve aralığı içerisinde istenilen sonucun elde edilebilmesi amacı ile aşağıda bulunan diğer lazer teknolojilerinden de yararlanılabilmektedir.