Aris Elazığ

Doğru Beslenme

Sağlıklı beslenme her besin grubundan yeterli ve dengeli almak ve bunu hayatımızın bir parçası haline getirmektir. Aynı zamanda sağlıklı beslenme vücudumuzu oluşturan hücrelerin ve organların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Besin gruplarının düzenli alımı yani günlük beslenmemizde karbonhidrat, protein ve yağ almamız sağlıklı beslenmenin ilk kuralıdır. Vücudumuzun tüm besin gruplarına ihtiyacı vardır.Tek taraflı beslenmek yani sadece protein yada karbonhidratla beslenmek dönem dönem çıkan genelde tek besin grubunu içeren diyetleri yapmak çok yanlıştır. Tüm besin gruplarının düzenli alımıyla birlikte aynı zamanda vitaminler, mineraller ve lifler gibi önemli besin maddelerini de almış oluruz.

Besin piramidi 5 ana gruptan oluşmaktadır. Piramidin en altı en çok almamız gereken karbonhidrat grubuyla başlar ve yukarı doğru azalan besin gruplarıyla devam eder. Bu besin grupları aşağıdan yukarıya karbonhidratlar, meyve-sebzeler, protein, yağ ve şekerdir. Bu besin gruplarını dengeli ve düzenli aldığımız takdirde sağlıklı beslenme adına önemli ilk adımı atmış oluruz. Bundan sonrası ise kişinin yaşı, kilosu, yaşayış tarzı, beslenme alışkanlıkları ve hastalık durumuna özel beslenme programıyla hayat kalitesini arttırmak hedefimizdir.

Sağlıklı bir hayat için; düzenli-dengeli beslenme ve fiziksel aktivite kombine olarak hayatımızda olmalıdır. Bu aşamada düzenli olarak egzersiz yapmak devreye girmektedir. İnsanların sağlığını ön planda tutan Fitside Personel Trainer merkezinde hocalarımız sizin için vücut yapınıza ve sağlık tablonuzu göz önünde tutarak egzersiz programını hazırlarken bende kilo koruma, performans ve kilo alma-verme durumunuza göre beslenme planını oluşturarak sizin hayat kalitenizi en üstte tutmayı hedeflemekteyiz.Gelin kendiniz için bir adım atın, bize güvenin ve değişimi gözlerinizle görün.

KİLO YÖNETİMİ PROGRAMI

• Bu program kilo alma, kilo verme ve kilo korumayı kapsamaktadır.
• Düzenli olarak vücut kompozisyon analizi ve size uygun beslenme planı düzenlenmektedir.
Bu programda amaç; Sizi hedef kilonuza ulaştırmak ve bunu korumak, sağlıklı beslenmeyi hayat standartları haline getirmek, egzersiz programınızla kombine bir şekilde maksimum verimi sağlamak ve en önemlisi genel sağlık durumunuzu en iyi seviyeye getirmektir.

PERFORMANS PROGRAMI

• Bu program yoğun egzersiz ve sporcuları kapsamaktadır.
• Düzenli olarak vücut kompozisyon analizi ve uygun beslenme planı düzenlenmektedir.
Bu programda amaç; Sizi hedef kilo ve hedef yağ oranına taşımak, egzersiz öncesi ve sonrası doğru beslenmeyle yağ kaybını maksimumda ve kas kaybını engellemek , doğru beslenmeyle antremana hazırlık ve genel sağlık durumunuzu en iyi seviyede tutmaktır.

HASTALIKLARDA BESLENME PROGRAMI

• Bu program spesifik bir rahatsızlığı ve hastalığı olan bireyler içindir.
• Düzenli olarak vücut kompozisyon anakizi ve uygun beslenme planı düzenlenmektedir.
Bu programda amaç; kan değerlenizi ve hastalığınızı ön planda tutarak uygun beslenme programıyla hedef kiloya ulaşmak, egzersiz esnasında maksimum verime uygun beslenme programını düzenlemek, kan değerlerini olması gereken seviyeye getirmek ve hastalığınızı minimize etmeyi hedeflemektedir.