Aris Elazığ

Cildi Canlandırma/Gençleştirme

Güneş, cilt bozuklukları, yaşlanma ve hatta kalıtım yüzde ve vücudun başka yerlerindeki cilt problemlerine katkıda bulunabilir. Bunlar arasında kırışıklıklar ve akne izleri gibi dokusal düzensizlikler, çiller, güneş lekeleri veya görünür kan damarları gibi pigmentasyon değişiklikleri bulunur. Ayrıca cilt tonunu kaybedebilir, daha az sıkı hissedebilir ve daha genç ciltlerde canlılık kaybı oluşabilir. Cilt hasarının farklı çeşitlerini tedavi etmek için farklı tedavi yöntemleri mevcuttur.

Lazerle yüzey yenileme, mekanik yüzey yenileme, kimyasal peeling ve enjekte edilebilir ürünler, tüm yüzün veya üst dudak ve göz çevresi gibi yüzün belirli bölgelerinde oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu tedaviler ayrıca güneş ve yaşlılık lekeleri gibi pigmentasyon bozukluklarını gidermek için kullanılabilir ve akne izlerinin veya diğer cilt problemlerinin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.

Aris Elazığ

Cilt Canlandırma Ve Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir ?

Lazer ve Yoğun Atımlı Işık (IPL) Tedavileri: Renk değişikliğini gidermek ve/veya sarkan cildi sıkılaştırmak için kullanılır.

Kimyasal Peelingler: Hasarlı dış cilt katmanlarının tedavisi için farklı kombinasyonlarda kullanılan çeşitli asitlerin kullanıldığı peeling yöntemidir.

Ablatif Lazer Tedavileri (CO2 Lazerler): Çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak için cildin dış katmanlarının soyulmasını sağlar.

Mekanik Ablasyon (Dermabrazyon, Dermaplaning): Cilt yüzeyindeki düzensizlikleri yumuşatmak için cerrahi kazıma yöntemleridir.

Ablatif Olmayan Tedaviler (Mikrodermabrazyon, Mikro İğne): hafif yara izlerini ve renk bozulmalarını tedavi etmek için minimal invaziv zımparalama yöntemleridir.

Dermal Dolgu Maddeleri: Cilt dokusunu ve görünümünü iyileştirmek için enjekte edilebilir bileşiklerin kullanıldığı uygulamalardır.

Botulinum Toksin Tedavileri: Kırışıklıkları gidermek için sinir kasılmasını engellemeye yardımcı olan ve gevşeten enjeksiyon uygulamalarıdır.

Örümcek Damar Tedavisi (Skleroterapi): Kötü görünüme yol açan yüzeysel damarların tedavisi için enjeksiyon yöntemleridir.

Cilt canlandırma, gençleştirme ve yüzey yenileme ile tedavi edilebilecek uygulamalar kişinin ihtiyacına ve tercihine göre belirlenir. Her hasta benzersizdir ve cildini etkileyen farklı genetik ve çevresel yaşlanma belirtileri kombinasyonları sergileyecektir.